Македонски волейболисти с убедителна победа на старта на Европейската сребърна лига

Снимка: facebook / Федерация по волейбол на Македония

Днес в първия си мач от група "В" в Европейска сребърна лига националния отбор на Македония воден от новия треньор Ратко Павличевич триумфира Босна и Херцеговина с резултат 3:0.

Най-добрите ни волейболисти доминираха в СК "Борис Трайковски" в Скопие, спечелиха първия сет с 25:16.

Показахме качеството си във втория сет, който също спечелихме убедително с 25:17.

И в третия сет имаше повече несигурност, съперникът имаше минимално предимство на моменти, но в крайна сметка отново бяхме по-добри и с 25:23 поставихме крайния епилог за първите точки.

Никола Георгиев, капитанът беше най-ефективен в нашите редици с 25 точки, а на отсрещната страна Ади Османович отбеляза 16 точки.

Изигра се вторият мач от първия кръг в тази група, Румъния отпразнува гостуването на Албания с 1:3.