Македонските кадетки започнаха убедително Световното първенство през 2022 г

Първи точки на СП за женския хандбален отбор на Македония за кадетки/Снимка: wchwu182022.com

Кадетски женски национален отбор на Македония с висока победа започнаха представянето на Световното първенство през 2022 г който се провежда у нас.

Тази вечер в СК "Борис Трайковски" - Скопие отборът на треньора Любомир Савевски успя да го победи с 32:13 Сенегал.

Отрано показахме, че отбелязването на точки няма да е проблем в този мач. Македонките поведоха от самото начало и само след 20 минути имаха 14:4 след серия от 7:0. Първата част завърши с предимство от 17:7.

Нищо не се промени през вторите 30 минути и просто продължихме да вкарваме голове, в 48-ата минута на мача резултатът беше 26:10.

Най-голямата преднина на домакините беше 31:12 в последните минути на мача. Той беше играчът на мача Боряна Коцева.

В нашата група "В" първи триумф записа Иран, който се наложи с 47:31 над Узбекистан.

Националният отбор на Узбекистан е следващият съперник на Македония в неделя (31 юли) от 20.30:XNUMX часа. Мачът ще се играе също в СК "Борис Трайковски", а входът е свободен.