Македонската тенисистка Стоилковска се класира за втория кръг на турнира в Египет

Македонската тенисистка Магдалена Стоилковска/снимка: mtftennis.mk

Македонски тенисист Магдалена Стоилковска успя да стигне до втория кръг на фючърсите през Шарм Ел Шейх, Египет.

Стоилковска победи квалификантката Нина Рудикова от Русия с 2:0 по сетове 6:1 и 6:0 за 51 минути. Тя победи същия съперник предходната седмица на фючърса в Египет, но този мач се игра в три сета и беше решен в тайбрек.

Интересното е, че Рудикова спечели първия гейм в мача и поведе с 1:0, но след това Стоилковска продължи серия от 12 гейма и спечели първия сет с 6:1 в геймовете, а следващия с 6:0 в геймовете .

Македонският тенисист направи 6/9 точки за пробив, а общият резултат бе 51:16.

В следващия кръг Стоилковска ще играе срещу четвъртата поставена румънката Карола Патриция Безенару, която триумфира със същия резултат срещу квалификантката Шанел Янсен от Холандия.