Македония завърши наравно с Швеция, гоним четвъртфинал на Световното срещу Исландия

Срещу Исландия ще стига и точка за четвъртфинал/Снимка: facebook.com/rfmofficial

Кадетски женски национален отбор на Македония игра наравно (20:20) срещу селекцията на Швеция в първия мач от основната фаза на световна купа който се провежда у нас.

Беше динамично първо полувреме, след 10 минути Швеция имаше предимство от 4:1 и 6:2 и македонският треньор Любомир Савевски поиска тайм аут. Пропуснахме твърде много удари и направихме няколко грешки през този период.

Но успяхме да овладеем напрежението след 20 минути игра и 4:9 на таблото направихме серия от 5:0 и поведохме с 10:9. Добрата игра в защита и топ нападателката Ива Младеновска бяха решаващи за този обрат. На почивката имахме плюс от "плюс две" (12:10).

Започнахме лошо второто полувреме, нямахме гол в първите 10 минути и шведите се възползваха от това за аванс от 13:12, а след 45 минути имаше преднина от 16:15. Истинска драма се разигра на финала, като само 20 секунди преди края Швеция вкара гол за 20:19. Но Македония успя да вкара гол в последната атака и в крайна сметка нямаше победител. Младеновска бе най-резултатен с пет гола и вратар Йовановска тя блесна с 11 спасявания и беше избрана за хандбалистка на мача.

– Мисля, че равенството е справедлив резултат. Имахме своите шансове, но Швеция е много добър отбор и игра много добре - каза Савевски след мача.

С това равенство тимът на Савевски се оказа на крачка от класиране за четвъртфиналите на световното първенство. В следващия мач на 5 август (петък) от 20.30:XNUMX часа ще играем срещу Исландия в СК "Борис Трайковски" - Скопие. В този мач една точка ще ни е достатъчна, за да се класираме за четвъртфиналите.

Исландките вече си осигуриха класирането в следващата фаза след триумфа над Иран (28:17). В таблицата на група "1" води Исландия с четири точки, пред Македония с три, следвана от Швеция с една и Иран без точки.