Македония записа втора победа на Световното първенство за кадети

Македония си осигури класирането в основната фаза на СП/Снимка: facebook.com/rfmofficial

След началния триумф над Сенегал с 32:13, днес кадетската селекция на Македония Той записа и втората си победа Световното първенство през 2022 г който се провежда у нас. В СК "Борис Трайковски" - Скопие, избраниците на треньора Любомир Савевски триумфираха с 39:30 срещу Узбекистан.

С тази победа Македония си осигури класиране в основната фаза на световното първенство. В момента в група "В" Македония и Иран имат по четири точки, а Узбекистан и Сенегал нямат нито една.

Противниците започнаха яростно, като само след шест минути игра имаха преднина 6:1. Допуснахме много грешки в атака, а съперникът, който знаеше как да го накаже, стигна до най-високото предимство от "плюс шест" (8:2). Националите ни се консолидираха, с по-здрава защита и надеждна атака, след 20 минути резултатът беше изравнен 13:13. На почивката си тръгнахме с минимални позитиви от 20:19.

Втората част започна със серия от 5:1, след 45 минути игра, с която водехме 30:23 и това беше най-голямото предимство най-вече благодарение на индивидуалното качество на Божана Коцева. Стигнахме до двуцифрен аванс от 36:26 седем минути преди края на мача. Тя бе избрана за хандбалистка на мача Емилияна Ризоска която отбеляза осем гола, с един повече от Коцева. Мария Янкуловска отбеляза шест попадения, а Севинч Еркабаева и Сарбиназ Сапарбаева се отчетоха с по 10 на противоположната страна.

Младите ни хандбалисти ще имат третия си мач във вторник (2 август) от 20.30:XNUMX часа срещу Иран, а входът за всички любители на хандбала и спорта ще бъде свободен.

– Моите хандбалистки не бяха концентрирани върху този мач и не играхме нищо през първото полувреме. Имахме някои индивидуални качества и започнахме да играем добра защита през второто полувреме. Надявам се, че подобно представяне на моя отбор няма да се повтори. Иран е следващият ни съперник, ще почиваме и ще се готвим за този мач - каза старши треньорът ни Савевски след мача с Узбекистан.