Македония победи и Иран, кадетите срещу Швеция и Исландия за четвъртфиналите на СП

Македонските кадетки се целят четвъртфинал на Световното първенство/Снимка: wchwu182022.com

Кадетски женски национален отбор на Македония записа и трета победа на Световното първенство, което се провежда у нас.

В рамките на група "B" с краен резултат 31:19 успяхме да победим и Иран в СК "Борис Трайковски" - Скопие. Във финалната таблица Македония спечели първото място с шест точки, пред Иран с четири, Сенегал спечели две, а Узбекистан нито една.

След 18 минути игра през първото полувреме резултатът на таблото се запази 4:4, а след това македонките навлязоха в по-добър период. Благодарение на добрата защита и по-голямата смелост в атака се направи разлика от плюс три (9:6).

След пет минути игра през второто полувреме водехме с още по-голям позитив (15:9), Чурлиновска на вратарска позиция защити две атаки, които бяха решаващи за този развой на събитията. С няколко контраатаки стигнахме до двуцифрен аванс от "плюс 10" в 47-ата минута на мача и победителят вече беше решен.

Най-ефективният в нашите редици беше Дукоска с шест гола и два по-малко Ризоска. След този нов триумф на СП, вече избраните селекционерът Любомир Савевски те се стремят към място на четвъртфиналите.

– Резултатът е по-голям от качеството, което показахме. Все още не играем както искаме и така, както тренираме. Но защитата ни днес работи по-добре от преди. Сега трябва да се съсредоточим и да дадем всичко от себе си в мача с Швеция - каза Савевски след мача с Иран.

Македонските хандбалистки ще пренесат две точки в основния кръг, в който ще мерят сили Швеция и Исландия. В новата ни група Македония и Исландия имат по две точки, а Швеция и Иран ще започнат с нула. Първите два национални отбора ще си осигурят класиране на четвъртфиналите.

На 3 август (сряда) от 20.30:5 часа ще играем срещу шведките, а два дни по-късно (XNUMX август, петък) по същото време ще се изправим срещу исландките.