Македония беше победена от Грузия за втори път в Лигата на нациите/Тбилиси, Грузия/23 септември 2022 г./снимка: EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

В предпоследния, пети мач от група "4" на Лига "С" в лига на нациите македонският А национален отбор загуби тази вечер в Тбилиси с 2:0 от Грузия и така загуби теоретичните шансове за спечелване на първото място в групата.

През първото полувреме владеехме повече топката, бяхме по-близо до гол, но не се стигна до реализиране. Имахме първата добра възможност в 10-ата минута Спировски който отправи силен удар от около 20-25 метра, но той бе успешно спасен от грузинския страж на мрежата Мамардашвили.

Домакините не натиснаха много нашата половина, позволиха ни да имаме повече от играта, отново заплашихме чрез Спировски (21'), но и този път Мамардашвили излезе победител. И три минути по-късно имахме шанс, Бардове искаше да разтърси мрежата на Грузия, но и той не успя.

снимка: EPA-EFE / ZURAB KURTSIKIDZE

Лека полека съперникът се освободи от натиска, въпреки че не беше толкова опасен в действията си. Домакините имаха първа сериозна възможност Абуржания който стреля и направи отлична първа намеса Димитриевски за 34 минути.

След изпълнен корнер в следващата минута, първата най-голяма опасност за съперника Кварачелия при опит да намери един от съотборниците си в наказателното поле го удари Миовски от чието тяло топката се озова в мрежата на Димитриевски, за да поведе Грузия с 1:0.

Започнахме второто полувреме с още три страхотни възможности за изравняване, още от първия път Елмас който разтресе външната част на мрежата на Грузия в 47-ата минута, играчът на Наполи 120 секунди по-късно пробва удар с глава, а в 52-ата минута Миовски, който избегна засада отблизо, не успя да вкара.

И когато отново контролирахме мача, направихме грешка в средата на терена на Велковски, противниците откраднаха топката, при контра Зивзивадзе асистира на Кварачелия за да покачи положителното на 2:0 в 64-ата минута.

Можеше да бъде много лесно за Грузия да отбележи още един гол Зивзивадзе в 71-ата минута, но за наш късмет той стреля покрай вратата на Димитриевски.

Македония чакаше нов шанс до 80-ата минута, когато Барди опита пряк свободен удар, но не намерихме път към мрежата на Мамардашвили. В 84-ата минута от дебютното си представяне с фланелката на А националния ни отбор футболистът на Вараждин се разписа, Агон Елези, като заместник на Барди.

До края на мача Грузия запази предимството и с новия триумф срещу нас си осигури първото място, отива и в по-горния ранг (Лига "Б") и ще играе бараж за класиране на Европейското Шампионат, в който участват още селекциите на Турция, Гърция и Казахстан от сегмент "С". Последният мач на Македония в групата ще бъде на 26 септември в Скопие срещу България.

Ще търсим шанса за класиране за следващото Европейско първенство през основните квалификации, а жребият е на 9 октомври.