Лигата на нациите: Украинците задействаха петарда в Ереван

Снимка: EPA-EFE/Grzegorz Michalowski

Националният отбор на Украйна остана в играта за класиране в А дивизия на Лигата на нациите, след като в предпоследния кръг в Ереван декласира Армения с 0:5 и зае първото място в таблицата в група 1 на Б дивизия.

Украйна има 10 точки, една повече от Шотландия, която играе срещу Република Ирландия тази вечер в Глазгоу.

Решителната битка за първото място в групата ще се играе във вторник в Краков, Полша, където Украйна приема Шотландия.

Украинците откриха резултата в 22-ата минута чрез Тимчук, който увенча по най-добрия начин отличната акция.

Зубков покачи на 0:2 в 57-ата минута след асистенция на Тимчук. До края на срещата Украйна вкара още три попадения, като в 69-ата минута Довбик покачи на 0:3, а същият отбеляза и петия гол, а Игнатенко направи 0:4.