Лига Европа: Е. Пелистер от "минус осем" до важен момент в Швейцария

Ще има един квалификационен кръг за Лига Европа/снимка: Еврофарм Пелистер

РК Е. Пелистер спечели първата точка в груповата фаза този сезон в Европейската лига след равенство срещу Кадетен Шафхаузен като гост с 28:28.

Такъв резултат не беше обявен, тъй като битолчани бяха на минус през по-голямата част от мача в Швейцария. Играчите на хърватския селекционер Желко Бабич започнаха слабо, а домакините го използваха, за да натрупат високо положително 5:0.

Най-високият минус на вицешампиона на Македония през първото полувреме беше "минус осем" (12:4, 13:5, 14:6). До края на първите 30 минути нашият представител намали предимството на швейцарците, които водеха на почивката с 16:11.

Нищо не се промени в началото на второто полувреме, след като съперникът отново се раздели на „плюс осем“ (20:12), но в този момент до края на мача битолският тим се издигна тотално и направи фантастична серия от 8:2 и взе това е мачът с несигурен край. На таблото за Кадет беше едва 22:20.

В по-нататъшната част съперникът беше наясно, че трябва да бъде по-концентриран, поддържаше постоянна разлика от 2-3 гола, но в крайна сметка не успя да я запази. Е. При 28:25 Пелистър изравни три попадения до края на мача и стигна до точка, която може да се окаже важна за него в надпреварата за класиране в следващата фаза.

Последният гол за равенство отбеляза Перич, а именно босненецът беше най-ефективен в редиците на Е. Пелистер с шест попадения, следван от Н. Маркоски, Мандалинич и Градзан, които имаха по четирима. На отсрещната страна осем гола отбеляза Зендер, а Марос имаше един по-малко.

Във втория кръг на група "D" се изиграха останалите два мача Ним - АЕК 26:27 и Татабаня - Спортинг 23:37. Таблица: Спортинг 4 точки, АЕК 4, Ним 2, Кадет 1, Е. Пелистер 1, Татабанджа 0.

В следващия кръг на 16 ноември Е. Пелистер ще бъде домакин на гръцкия АЕК от 18.45:XNUMX часа.