Ла Лига започна с победа на Осасуна над Севиля

снимка: EPA-EFE/Jesus Diges

Футболистите на Осасуна победиха Севиля в Памплона с 2:1 на откриването на новия сезон в Ла Лига.

Началото на мача започна с две попадения след само 11 минути игра. Първо Осасуна поведе за 9 минути с гол на Авила, но само две по-късно Рафа Мир отбеляза за 1:1.

В продължението на мача Севиля владееше повече топката, а Осасуна застрашаваше чрез контраатаки и в крайна сметка домакините се радваха на победата.

Ключовият момент се случи в 74-ата минута, когато Папу Гомес направи нарушение в собственото си наказателно поле, а сигурен реализатор на удара от бялата точка бе 20-годишният Аймар Ороз.