Квалификация за Шампионската лига: ПСВ по-добър от Монако, обрат на Динамо Киев

Играчите на ПСВ празнуват победата над Монако/снимка: EPA-EFE/Олаф Краак

Футболистите на ПСВ Айндховен и Динамо Киев бяха последните, които си осигуриха място в плейофите за класиране в Шампионската лига, след като играха продължения съответно срещу Монако и Щурм.

ПСВ елиминира Монако с 3:2 в реванша след продължения, след като в редовните 90 минути бе 2:2, а първият мач в Монте Карло също завърши без победител (1:1).

ПСВ поведе чрез Верман в 21-ата минута, но Монако обърна таблицата с голове на Марипан в 58-ата минута и Бен Йедер в 70-ата минута. Холандците успяха да изравнят в 89-ата минута чрез Гутиерес, а след това в 109-ата минута с гол на Люк де Йонг да спечелят и да си гарантират място в плейофите за Шампионската лига.

Динамо Киев с две попадения в продълженията след 15 минути успя да направи обрат и да го елиминира с 1:2.
Първият мач завърши при 1:0 за украинския тим, а Щурм компенсира изоставането с гол на Хойлунд в 27-ата минута и при този резултат завърши редовната част.

В продълженията обаче Динамо първо изравни в 97-ата минута чрез Вивчаренко, а Циганков вкара победния гол в 112-ата минута за място в плейофите.

В плейофите за квалификациите на Шампионската лига Динамо Киев ще играе срещу Бенфика, а ПСВ срещу Рейнджърс.