Квалификации за Шампионската лига: Адеми и Ристовски минимално поражение в Норвегия, Барди дебютира за Трабзонспор

Ариян Адеми и Динамо Загреб бяха победени в първия мач от плейофите за класиране в Шампионската лига/снимка: EPA-EFE/Матс Торбергсен

Македонските национали Стефан Ристовски и Ариян Адеми допуснаха минимално поражение с 1:0 при гостуването си на Бодо/Глимт в първия мач от плейофите за класиране в груповата фаза на Шампионската лига. Норвежкият шампион увенча по-добрата игра през първото полувреме с гол на Пелегрино в 37-ата минута. Адеми и Ристовски изиграха всичките 90 минути за Динамо Загреб.

Енис Барди изигра първи минути за новия отбор, турския шампион Трабонспор, който бе победен с 2:1 при гостуването на Копенхаген, именно в квалификацията за класиране в Шампионската лига.

Барди не бе част от първия отбор, но влезе в игра в 58-ата минута на мястото на Сиопис и то в моменти, когато Копенхаген водеше с 2:0 с головете на Клаесон и Лерагер. На финала Трабзонспор успя да намали чрез Бакасетас в 79-ата минута.

В Глазгоу на стадион "Айброкс" Рейнджърс и ПСВ Айндховен изиграха зрелищен мач, който завърши с четири отбелязани попадения (2:2). Шотландците бяха по-добри на терена, дори имаха "помощ" от вратаря на гостите Бенитес, който отправи страхотен удар, но въпреки това футболистите на ПСВ успяха да се преборят за положителен резултат преди реванша следващата седмица, който им предстои на своите зрители.

ПСВ поведе с гол на Сангаре в 37-ата минута, но само три по-късно Рангез изравни чрез Чолак.

В 70-ата минута Лорънс изпълни свободен удар от 30 метра, а вратарят на ПСВ Бенитес реагира отчаяно и топката изскочи от ръцете му и се озова в мрежата му.

Въпреки това холандците само осем минути по-късно успяха да вкарат гол чрез Обиспо за крайното 2:2.