Кирьос, по-силен от контузията си и Накашима, напредва към четвъртфиналите на Уимбълдън

Ник Киргиос/снимка: EPA-EFE/ТОЛГА АКМЕН

Австралийският тенисист Ник Кирьос си осигури място на четвъртфиналите на Уимбълдън, като победи американеца Брандън Накашима след три часа и 10 минути игра с 3:2 в сетовете, 4:6,6:4,7:6,3: 6,6:2.

Кирьос отново изигра мач в свой стил, бърз и атрактивен, но контузия в рамото го принуди да потърси медицинско прекъсване в един момент от втория сет. Езикът на тялото и лицето му показваха, че контузията не е обикновена, но Кирьос все пак успя да спечели третия сет в напрегнат тайбрек.

В четвъртия сет Кирьос "се отказа" от битката, след като загуби седми гейм на свой сервис, а след това допусна нов пробив за 3:6 и изравни при 2:2 в сетовете.

Все пак в решителния пети сет австралиецът успя да преодолее проблемите с контузията, направи два пробива и ликува с убедителното 6:2, за да се класира за четвъртфиналите, където ще играе с Кристиан Гарин.

Чилиецът Гарин също елиминира Алекс Де Минор в пет сета с резултат 3:2 (2:6,5:7,7:6,6:47:6).

Де Минор водеше с 0:2 в сетовете, но Гарин успя да направи обрат и спечели "супер тайбрека" на петия сет с 10:6, което означаваше класиране на четвъртфиналите.

Най-убедителен бе Тейлър Фриц от САЩ, който елиминира Джейсън Кублер с 6:3,6, 1,6:4, XNUMX:XNUMX за два часа и една минута.

При жените първа четвъртфиналистка е Елена Рибакина от Казахстан, която победи хърватката Петра Мартич със 7:5,6, 3:XNUMX.