Киргиос стъпва на Мастърса в Монреал, реши и Де Минор

Австралийският тенисист Ник Киргиос/снимка: EPA-EFE/УИЛ ОЛИВЪР

През последните няколко месеца австралийският тенисист Ник Кирьос играе във формата на живота си, като последната му жертва беше сънародникът му Алекс де Минор, когото победи само за час игра с 6:2,6:3 и се класира за четвъртфиналите на турнира от серията Мастърс 1000 в Монреал.

Кирьос, който игра на финала на Уимбълдън миналия месец, а преди седмица триумфира на турнира във Вашингтон, елиминира първия поставен Данил Медведев в предишния кръг в Монреал. Победата над Де Минор бе негова девета поред.

Следващият му съперник ще бъде полякът Хуберт Хуркач, който се справи по-добре от Алберт Рамос в три сета с 6:7,6:2,7:6.

Канадският тенисист Феликс Оже-Алиасим си осигури място на четвъртфиналите в Монреал, след като победи Камерън Нори лесно в два сета с 6:3,6, 4:6 (7,7:6,6:4)

Младият британец Джак Дрейпър постигна най-добрия резултат в кариерата си, класирайки се първи на четвъртфиналите на Мастърс турнир. Дрейпър, който преди това победи Циципас, беше по-добър на осминафиналите от Гаел Монфис, който се отказа от мача поради контузия.

Американецът Томи Пол, след като елиминира Карлос Алкарас във втория кръг, продължава с отличните игри, като на осминафиналите победи и Марин Чилич в два сета с 6:4,6, 2:2. Следващият му съперник ще бъде Дан Евънс, който се наложи над Тейлър Фриц с 1:7 в сетовете (6:1, 6:7, 5:XNUMX).