Катар игра за Хърватия, испанците разбиха Унгария

epa08965019 Махмуд Хасабала (L) от Катар в действие по време на мача от главния кръг между Аржентина и Катар на 27-ото световно първенство по хандбал за мъже в Кайро, Египет, 25 януари 2021 г. EPA-EFE / Мохамед Абд Ел Гани / POOL

Катар победи Аржентина с 26:25 в последния кръг от група 2 в основния кръг и даде шанс на Хърватия да се бори за място на четвъртфиналите.

За да бъде сред осемте най-добри национални отбора, Хърватия трябва да победи лидера на групата и настоящ световен шампион Дания, която няма императив в дуела тази вечер.
В случай на загуба, Хърватия ще бъде елиминирана от Мондиала, а Катар ще си осигури място на четвъртфиналите. Аржентина, която преди това успя да направи голяма изненада с триумфа над "комарджиите", имаше исторически шанс срещу Катар.

"Гаучосите" започнаха добре мача, имаха предимство от 11: 4, през второто полувреме в 38-ата минута поведоха с 19:15, но в крайна сметка не успяха да отпразнуват поради фантастичната игра на Катар в последната 20 минути.
Франсис с осем, Мадади и Капоте с по шест попадения бяха най-добрите в Катар, докато Писаро вкара седем попадения за Аржентина.

В дербито от група 1 Испания победи Унгария с 36:28, за да си осигури първо място в групата, докато опонентът им остана на второ място.
Най-добър в испанския отбор беше Гомес със седем гола, докато Джери и Балог дадоха по пет за Унгария. Този мач бе съден от най-добрата македонска двойка Георги Начевски и Славе Николов.