Кадетите триумфираха на EHF Championship и си осигуриха място на WC 2023 и EP 2024

снимка: RFM

Кадетският национален отбор на Македония постигна голям успех, триумфирайки на първенството на EHF, което им донесе участие на две големи състезания в следващите две години.

Кадетите победиха Швейцария с 24:22 във финала на шампионата на EHF, който се игра в Рига, Латвия, с обрат на финала и си осигуриха участие на Световното първенство за кадети през 2023 г. и Европейското първенство за младежи през 2024 г.

Цялата среща премина в равностойна игра и голяма борба между двата отбора, като Македония имаше най-голямото предимство от три гола (13:10, 10:7), а швейцарците водеха предимно през втората част.

В края тимът на старши треньора Раде Стоянович губеше с 20:22 осем минути преди края, но с головете на Шулески и Димковски изравни при 22:22. След това 1.10 минути преди края Димковски вкара за 23:22, а Карасманакис изведе Карасманакис за титлата на EHF шампионата.

Томислав Димковски бе най-точен за Македония със седем попадения, Александър Петковски отбеляза шест, а Мирче Калайджиески отбеляза четири попадения, а за швейцарците Джино Станартс бе най-добър с 11 попадения.