Йончевски: Радвам се, че все още имаме шанс да се класираме за Евробаскет 2025

снимка: kfsm.mk

Старши отбор на Македония по баскетбол празнува голяма победа в Сосновец. Полша бе победена убедително (96:71), за голяма радост в нашия лагер, напълно заслужено от това, което нашите момчета показаха в тези 40 минути от срещата в този полски град.

Особено при селекционерът Александър Йончевски, който не скри задоволството си от показаното в този мач:

- И двата отбора влязоха с голям респект, особено след пораженията в първия кръг. Знаехме, че играем срещу голям, срещу велик отбор като Полша. Може би рискувахме с удара от дистанция, както например с Балцеровски, но това беше част от тактическите ни идеи, които доведоха до резултат. Поздравления за всички мои играчи, независимо дали някой е играл една или 39 минути.

И двата отбора имат страхотни индивидуалности, но кой е по-добрият решава импулсът, който носи мача със себе си. Заслугата е на всички, които участват в това - от помощниците ми до медицинския персонал.

Радвам се, че все още имаме шанс да се класираме за Евробаскет. И ще продължим да търсим шансовете си за това, да бъдем в тази компания. Това е абсолютно заслужено - каза Йончевски на пресконференцията след мача в Сосновец.