Изненада в Торонто, бразилецът нокаутира най-добрия тенисист в света

Беатрис Хадад Мая изненада в Торонто/снимка: EPA-EFE/МАРТИН ДИВИШЕК

Бразилската тенисистка Беатрис Хадад Мая предизвика голяма изненада на осминафиналите на турнира от сериите Мастърс 1000 в Торонто, като елиминира най-добрата тенисистка в света Ига Свьонтек.

Хадад Мая, която в момента е 24-а в ранглистата на WTA, се наложи над Швьонтек след три часа игра с 6:4,3, 6,7:5, XNUMX:XNUMX.

В първите два сета и двамата тенисисти направиха по един пробив, което им бе достатъчно да спечелят сетове и да отведат мача в решителния трети сет.

Третият сет продължи цели 71 минути, а първият тенисист, който направи пробив, беше Швьонтек, още в първия гейм. Хадад Мая веднага отвърна, отне подаването на Швьонтек на два пъти и поведе до 4:2 в геймовете. Полският тенисист бързо се съвзе от шока и намали на 4:3, след което бяха уверени на собствен сервис в следващите партии.

Бразилката стигна до голямата победа в 12-ия гейм, когато с преднината си от 6:5 използва четвъртия мачбол, за да се класира за четвъртфиналите.

Класирането на четвъртфиналите си осигури победа над Симона Халеп над Жил Белен Тайхман в два сета с 6:2,7, 5:7, а Коко Гоф бе по-добра от Арина Сабаленка със 5,4:6,7, 6:3, 6,6:0,7. Американската тенисистка Джесика Пегула елиминира Камила Джорджи в три сета (5:6:4,7:5), а Юлия Путинцева бе по-добра от Алисън Риске с XNUMX:XNUMX:XNUMX.