Интер до победата срещу Лече в 95-ата минута

Дензъл Дъмфрис триумфира на Интер/снимка: EPA-EFE/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Футболистите на Интер започнаха сезона в Серия А с трудна победа при гостуването на Лече. "Нерадзурите" ликуваха с 2:1, а голът за трите точки вкараха в 95-ата минута.
След центриране от корнер Дензъл Дъмфрис разтърси мрежата на Владимир Фалконе, който правеше чудеса на вратата.

Интер поведе още във 2-ата минута с гол на завърналия се от Милан Ромелу Лукаку, но домакините изравниха в началото на втората част чрез Асан Чесай.

Допуснатият гол накара треньора на Интер Симоне Индзаги да хвърли всичко на една карта, атаката. Преди гола на Фалконе имаше положения, но Лукаку, Един Джеко, Федерико Димарко пропуснаха, Дъмфрис нацели гредата, но не сгреши в последната атака в мача.

Торино ликува с идентично 1:2 при визитата на дебютанта в Серия А тимът на Монца.