Ига Свьонтек защити титлата на Ролан Гарос

снимка: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Във финала при жените на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" Ига Швонтек с резултат 2:1 (6:2, 5:7, 6:4) я победи в сетове Каролина Мухова за два часа и 49 минути игра.

Полският тенисист започна убедително мача, след като спечели първия сет с 6:2. Швьонтек започна яростно втория сет с 3:0 и тук след час игра все едно победителят беше излъчен.

Но тогава на сцената влезе Мухова, която показа много по-добро представяне, не само успя да се върне и изравни на два пъти при 3:3 и 4:4, но и поведе (5:4).

Последва ново равенство 5:5, а след това чешкият тенисист спечели следващите две партии и изравни при 1:1.

Серията от игри на Мухова продължи и в началото на третия сет, когато тя натрупа предимство от 2:0, последваха три завързани игри на фаворитката Швьонтек, но Мухова не се предаде, която се пребори за минимален положителен резултат от 4: 3 след ново прекъсване.

Полската тенисистка върна брейка за 4:4, след което използва подаването си за 5:4. Победителят беше решен в игра 10, когато Schwiontek проби отново, за да спечели и да вземе титлата.

Това е третата титла на Швьонтек от Ролан Гарос, след като спечели предишните две през 2020 и 2022 г.