Джокович победи убедително в първия кръг на "Ролан Гарос"

снимка: EPA-EFE / YOAN VALAT

Най-добрият сръбски тенисист Новак Джокович напредна във втория кръг на "Ролан Гарос". Джокович победи американеца от сръбски произход на стадион "Филип Шатрие". Александър Ковачевич с 3:0, след сетове 6:3, 6:2, 7:6 (7:1) за два часа и 26 минути. Третият тенисист в световната ранглиста ще играе срещу Мартон Фучович от Унгария във втория кръг.

Началото на първия сет бе равностойно до шестия гейм, когато Джокович направи първия "брейк" в мача. Той поведе с 4:2, а след това рутинно доведе сета до края и след 35 минути поведе с 1:0.

Беше очевидно, че Джокович прочете всички идеи на Ковачевич в играта, така че той игра още по-добре във втория сет. Той направи "брейк" в началото, след това още един за 4:1, а след това хладнокръвно докара сета до края за 2:0.

И в третия сет началото бе същото като във втория. Още в началния гейм Джокович отне подаването на съперника си, а след това затвърди "брейка". Ковачевич обаче вдигна нивото на играта си, което доведе до първия "брейк" в мача за 3:3. Но сърбинът не чака дълго за "рибрейка". В следващия гейм той отново взе подаването на съперника и поведе с 4:3.

Джокович също имаше 5:3, но Ковачевич отново успя да отнеме подаването на Ноле в момента, в който сервираше за мача и стигна до 5:5. Ковачевич поведе за първи път в мача с 6:5, а след това сръбският ас доведе третия сет до "тайбрек", който спечели убедително със 7:1.

В този мач Джокович направи 40 уинъра и 22 непредизвикани грешки, докато Ковачевич направи 25 уинъра и 34 непредизвикани грешки.