Ковиокови со продължи да защитава титлата на Ролан Гарос с убедителен триумф

Новак Джокович загуби само четири мача в първия мач на Ролан Гарос / снимка: EPA-EFE / YOAN VALAT

Актуалният шампион на Ролан Гарос Новак ковиокови започна убедително защитата на титлата и за два часа игра победи Йошихита Ношиока с 6:3,6:1,6:0.

Джокович спаси три точки за пробив в първия гейм и бавно започна да навлиза в разпознаваемия ритъм. В шестия гейм сръбският тенисист направи единствения пробив в първия сет, който му беше достатъчен да поведе с 1:0.

Във втория сет Джокович поведе с 5:0 и във финала „позволи“ на Нишиока да спечели един гейм на собствен сервис.

Но в третия сет настоящият шампион беше убедителен и с максимално 6:0 си осигури място във втория кръг, в който ще изиграе по-добрия от дуела между Алекс Молчан и Федерико Кориа, който ще играе утре.