Ковиокови шампи спечелиха за шести път Мастърса в Рим пред "Ролан Гарос"

Новак ковиокови ја спечели първата титла през 2022 г. / Рим, Италия / 14 май 2022 г. / Снимка: EPA-EFE / FABIO FRUSTACI

Най-добрият тенисист в света Новак ковиокови. спечели Мастърс турнира в Рим, след като го победиха във финала днес Гръкът Стефанос Циципас с 2:0 в сетовете (6:0, 7:6) за шестата си титла в италианската столица.

Сръбският ас спечели първия си трофей през 2022 г. и така по най-добрия начин направи увертюрата за следващия турнир от Големия шлем на Ролан Гарос в Париж, Франция от 22 май до 5 юни.

Ковиокови започна добре мача, с три поредни пробива на практика „прегази“ гръцкия Циципас и спечели първия сет за точно 30 минути без загуба на игра.

Във втория видяхме много повече борба, Циципас с по-смел игра успя да „разбие леда” и в крайна сметка да отнеме сервиса на най-добрия тенисист в света и в един момент да поведе с 5:2.

Ковиокови се върнаха в решаващ момент, върнаха почивката и изведоха мача до "тай-брек", който също беше доста интересен.

Циципас падна първи, като загуби сервиса в петата точка, след което върна брейка, но след това Ноле рутинно изпълни задачата и спечели петия си трофей в италианската столица, използвайки първата мачбола. Мачът продължи час и 38 минути.