СНИМКА+ВИДЕО: Родри за първата титла на Манчестър Сити в Шампионската лига

снимка: EPA-EFE/ТОЛГА БОЗОГЛУ

Днес във финала на Шампионската лига игра на стадион "Ататюрк" в Истанбул, отборът на Манчестър Сити празнува с 1:0 срещу Интер. За Манчестър Сити това е първа титла в Шампионската лига, а Интер остава на три.

В първите пет минути футболистите на Интер започнаха изненадващо силно, с доста силен натиск върху последната линия на Манчестър Сити. "Гражданите" не се уплашиха, тъй като още в шестата минута, когато Бернардо Силва навлезе в наказателното поле на миланските "неразури", стреля отдясно, но за малко да бъде неточен.

снимка: EPA-EFE/SEDAT SUNA

В 26-ата минута хитър опит на Барела можеше да се окаже фатален за Сити. Той дойде до топката и се опита да прати топката в опразнената врата след излизане на Едерсон. Само 120 секунди по-късно добра възможност имаше Халанд, който стигна до топката и стреля от първи извън равновесие, но Онана реагира перфектно и спаси Интер.

В 36-ата минута ужасна новина за Пеп Гуардиола, след като Де Бройне не можа да продължи мача заради контузия, така че Фодън влезе в игра на негово място. След първото полувреме нямаше голове (0:0), а Сити започна офанзивно през втората част, диктувайки темпото, но отборът на Симоне Индзаги се защитаваше успешно.

Интер много лесно поведе в резултата в 59-ата минута, след като Бернардо Силва и Аканджи не се разбраха добре, вместо Лаутаро Мартинес да подаде топката на Лукаку, аржентинецът просто стреля от "мъртъв" ъгъл.

Сякаш по някакво неписано правило при нереализирани шансове идва наказанието. Това направи Сити, когато отбеляза гол чрез Родри. Аканджи игра добре с Бернардо Силва, той пусна за Родри, който се затича към топката и я вкара в мрежата на Онана (1:0).

Само две минути по-късно Интер можеше да изравни, но Димарко удари гредата. В 77-ата минута Фодън успя да реши всички дилеми около победителя, стреля по земя, но вратарят на италианския клуб реагира добре.

Интер имаше нова добра възможност да изравни, като в 88-ата минута Лукаку пробва с глава от пет метра, но Едерсон спря удара на белгиеца с невероятно спасяване. Лукаку също заплаши в 90-ата минута, този път по земя от много трудна позиция, но безобидна за Сити.

снимка: EPA-EFE/МАРТИН ДИВИШЕК