СНИМКА: Македония с ново поражение в Лигата на нациите, България празнува в Скопие

снимка: Драган Митрески/Слободен печат

Тази вечер в мача от последния шести кръг на група "4" от сегмент С в Лигата на нациите в Националната арена "Тодор Проески" в Скопие македонският А национален отбор загуби с 0-1 България.

Тази вечер дъждът имаше в столицата, особено през първото полувреме, което затрудни мача и за двата отбора. Видяхме равностойно начало в първите десет минути на срещата на най-големия ни стадион, феновете дадоха необходимата подкрепа на избраниците на селекционерът Благоя Милевски.

Големите проблеми започнаха от 14-ата минута, когато Тодороски получи червен картон в нашите редици който заради груб фаул с висок крак в коляното на противниковия играч трябваше да тръгне по-рано към съблекалнята.

С това се промениха и плановете на селекционера, последва повече владение на топката за българите, които не създадоха нито един сериозен шанс, а само държаха повече топката в краката си.

Беше доста напрегнато на терена, с фаулове и от двете страни, а първата добра възможност да отбележим гол имахме в 25-ата минута, когато М. Ристовски стреля от около 20 метра, но българският вратар Наумов спаси.

В 22-ата минута заради червения картон Милевски трябваше да смени, а на негово място напусна Трайковски. Ашковски. След първото полувреме нямаше голове (0:0).

Българите използваха предимството на повече футболисти, като при контраатака в 50-ата минута успяха да разтърсят мрежата на Димитриевски, след като Кирилов намери хубаво Десподов и донесе аванс за българската селекция (0:1).

Най-добрите ни футболисти атакуваха след изравняване, Алиоски се озова в идеална позиция да матира Наумов, но ударът му бе блокиран от Антов в 62-ата минута. Четири минути по-късно гостите заплашиха жаба, но Димитриевски беше уверен и записа нова намеса.

Опитвахме се с всички сили да постигнем желания гол, но самият факт, че играхме с представител по-малко, усложняваше задачата, а България непрекъснато атакуваше опасно, въпреки че за наше щастие не се справиха добре в наказателното поле на Димитриевски.

Отново Алиоски успя да вкара в 82-ата минута, но не успя да намери път към българската мрежа. Нервите също поддадоха на финала, имаше физически сблъсък между играчите, те бяха в центъра на вниманието Бардове и Кирилов които получиха жълти картони. До края българите удържаха предимството и се радваха на победата.