Европейска лига: Нант и Лазаров не се класираха за турнира F4

Кирил Лазаров с фланелката на френския Нант/снимка: EPA-EFE/Хенинг Багер

Днес, след реванша от четвъртфиналните мачове в EHF Европейска хандбална лига разбрахме и четирите отбора, които ще играят във финалния турнир, те са Нексе, Бенфика, Магдебург и Висла Плоцк.

Нант бе победен за втори път в четвъртфиналния мач с Магдебург, който триумфира у дома с 30:28.

Той не игра в този мач поради контузия за френския отбор Македонският национал и треньор Кирил Лазаров.

В отбора на Германия най-резултатен беше датският национал Дамгаард с 11 попадения.

Хърватският Nexe в Дания успя да защити предимството от пет гола от първия мач, тоест изигра наравно 37:37 с GOG.

Същото направи и португалската Бенфика, която след триумфа от 36:29, в Словения направи равенство с Горене (27:27).

Висла Плоцк от Полша с две победи успя да елиминира швейцарския кадет, като в реванша отпразнува убедително с 35:22.

Турнирът на Финалната четворка ще се проведе на 28 и 29 май 2022 г.