Еврофарм Пелистер пропусна победата при гостуването на Спортинг

Еврофарм Пелистер игра наравно в Португалия / снимка: Е. Пелистър

Хандбалистите на Еврофарм Пелистер играха само 27:27 на гостуването срещу Спортинг Лисабон в петия кръг на Лига Европа, въпреки че имаха победата в ръцете си.

Битолчани влязоха в последната минута с предимство от един гол и една атака, но грешката им коства победата, и изкачване на върха на таблицата в група D.
След пет рунда, Е. Пелистър е трети в таблицата с шест точки, а Спортинг и Ним са начело с една точка повече.

Домакините отбелязаха първия гол в мача чрез Антонио Суарес, но Еврофарм Пелистер с двата гола на Табоада и Коледа Павлетич поведе с 1:3. В деветата минута с гола на Перич Битоля поведе с три гола разлика (2:5).
В следващия период се игра гол за гол, а в средата на първата част Спортинг със серия от 3:1 стигна до изравняване 9:9.

Отговорът на Е. Пелистър отбеляза два гола чрез Божан Маджовски и успя да запази предимството от два гола до края на полувремето. През първото полувреме вратарят Мартон Секелджи беше отличен с шест спасявания, докато в атаката Табоада и Градзан отбелязаха по три гола.

Началото на второто полувреме беше подобно на първото, домакините отбелязаха първия гол, но резултатът беше овладян от Битоля. В 33-ата минута след гола на Коледа Павлетич, Е. Пелистър отново спечели три гола предимство (16:19), а в 40-ата минута след попадението на Коледа Павлетич поведе за първи път с четири попадения (19:23). Битолчани имаха няколко възможности да стигнат до пет гола предимство, но пропуснатата дузпа на Перич и отбранения удар на Градзан, Спортинг намали до 47:22 в 24-ата минута. Мандалиник прекъсна серията на домакините и извежда Е. Пелистер в 22:25ч.

Хандбалистите на Спортинг не се отказаха, а в 52-ата минута стигнаха само до едно отрицателно попадение 24:25 след попаденията на Шенгарт и Таварес.
Желко Бабич даде тайм-аут, за да спре атаката на домакините, но дългата атака завърши с удар в гредата на Табоада.

От другата страна Фонтес отбеляза изравнителен гол при 25:25 и максимална несигурност в последните пет минути на мача.

Мандалиник връща Е. Пелистер поведе (25:26) в 56-ата минута, Спортинг направи пробив в следващата атака, а Мандалинич с втори пореден гол носи два гола преднина на Битоля.
Спортинг намали от точката на дузпата до 26:27, след като Табоада извърши нарушение на изключването.
В 58-ата минута удар на Мандалиниќ бе спасен от Скок, но Спортинг направи пробив. В последната минута битолчани влязоха с предимство от един гол и една топка, но грешката в атаката беше използвана от Шенгарт, който удари празната врата на Е. Пелистър изравни резултата. Перич стреля в последната секунда, но ударът му завърши над вратата.

Рение Табоада със седем гола беше най-точен в Е. Пелистер, Стипе Мандалинич отбеляза пет попадения, Йосип Божич Павлетич четири, а Мартон Секели имаше осем спасявания на вратата. В отбора на домакините Шенгарт и Карлос Руесга отбелязаха по шест попадения.
В следващия кръг, който ще се играе след седем дни, Е. Пелистер в Битоля посреща тазвечерния съперник.