ЕНДЕСА: Димитриевич втори голмайстор в мача с Гран Канария

Ненад Димитриевич може да играе в Русия/Снимка: facebook.com/valenciabasket

Днес в 32-ия кръг на най-силното испанско първенство отборът на Валенсия загубен при Гран Канария с 89:83.

За гостите македонският национал Ненад Димитриевич беше вторият реализатор с 12 точки, две борби и шест асистенции за малко над 16 минути на паркета.

Единствено канадецът Оливие Ханлан беше по-ефективен от нашия играч с 16 точки.

Барселона е начело в таблицата с 50 точки, пред Реал Мадрид, който има 44, Ювентуд е трети с 42, колкото Валенсия е на четвърто място.

Следващият съперник на Димитриевич в Endesa Championship е последният Сан Пабло Бургос у дома.