Двойна победа за Ред Бул в Джеда, Алонсо пропусна подиума заради наказание

epa10490753 Мексиканският пилот от Формула 2023 Серхио Перес от Red Bull Racing в действие по време на предсезонните тестови сесии за Формула 25 2023 на пистата Sakhir близо до Манама, Бахрейн, XNUMX февруари XNUMX г. EPA-EFE/ALI HAIDER

Пилотът на Ред Бул, Серхио Перес е победител във второто състезание за сезона във Формула 1, което се проведе в Саудитска Арабия.

Мексиканецът стигна до пети триумф в кариерата си на пистата в Джеда, а зад него завърши двукратният световен шампион и съотборник Макс Верстапен, който спечели допълнителна най-бърза обиколка.

Фернандо Алонсо с Астън Мартин той отбеляза 100-ия подиум в кариерата си, но след състезанието пристигнаха новини за наказание поради техническа грешка, така че той падна на четвърта позиция. Третото място отиде при Джордж Ръсел.

Те спечелиха повече точки Естебан Окон, Пиер ГаслиИ Кевин Магнусен. В генералното класиране след две състезания води Верстапен с 44 точки, Перес е на второ място с точка по-малко.

Следващото състезание е на 2 април за Гран При на Австралия.