Цървена звезда е съперник на Партизан във финала на АБА лигата

Цървена звезда ще играе на финала на ABA лига / снимка: EPA-EFE / GEORGIA PANAGOPOULOU

Баскетболистите на Цървена звезда ще играят на финала на АБА лигата, след като победиха Цедевита Олимпия в първенството, което се игра тази вечер в Белград.

"Червено-белите" в решителния трети мач ликуваха с 88:78 и насрочиха разправа с трофея с вечния съперник Партизан, който предния ден в първенството надмина Будучност със 101:77.

"Червено-белите" започнаха добре мача и за седем минути стигнаха до двуцифрено предимство (20:10), за да стигнат до плюс 19 (35:16) през втората четвърт. Гостите успяха да направят серия от 0:12 и да излязат на почивка с пет точки минус 42:37.

Началото на второто полувреме отново бе на Цървена звезда, която стигна до плюс 20 (67:47). Гостите обаче не се предадоха, направиха серия от 0:7, а на финала стигнаха до едноцифрен минус, но в последните моменти от мача играчите на настоящия шампион в АБА лигата се справиха да запази предимството и да си осигури място на финала.

Най-добри в редиците на Цървена звезда бяха Калинич с 15 и Иванович с 11 точки, докато при Цедевита Олимпия най-добри в мача бяха Ферел с 25 и Драгич с 21 точки.

Първият мач от финала между Цървена звезда и Партизан ще се играе в петък.