Черна гора преодоля баскетболистите в дебюта на селекцията на Йончевски

Снимка: KFSM

Баскетболният национален отбор на Македония претърпя убедителна загуба от 36 точки (53:89) срещу Черна гора в приятелския мач, който се игра в Бар, който за "червено-жълтите" е тест преди началото на преквалификациите за Европейското Шампионат 2025.

Този мач представлява и селекционерския дебют на Александър Йончевски, който наследи Драган Баич на пейката след лошата квалификация за Мондиал 2023.

Всички съмнения за победителя бяха разрешени само след десет минути игра, когато Черна гора поведе с 18 точки (11:29). На полувремето те си тръгнаха със същата разлика (27:45), но третата четвърт започна с невероятна серия на черногорците от 0:16 за убедителните 27:61.

Най-резултатен в Македония беше Дамян Робев с 10 отбелязани точки, а за Черна гора, която се готви за Евробаскет, се откроиха Михайлович с 14, Дублевич и Николич с по 13 точки.