Тандемът Димитриевич - Хап блесна, Македония надви Полша!

Снимка: KFSM

Баскетболният отбор на Македония изигра страхотен мач и празнува победа срещу Полша с убедителното 71:96.

Мачът не започна добре за Македония, капитана Войдан Стояновски вероятно е подновил контузията, която го тормозеше още преди мача с Естония, така че напусна игрището още в първата минута.

Но Македония изглеждаше страхотно и без него на паркета, Полша водеше само в началото, а след това със стабилна защита и добре организирани атаки водени от Димитриевич и Хап успяхме да осъзнаем.

Два пъти преднината на Македония през първото полувреме беше 13 точки. Поляците нямаха решение за тандема Димитриевич-Хап.

Третата четвърт беше и периодът, в който Македония реши въпроса за победителя. С началото на второто полувреме преднината ни продължи да расте, така че стигнахме най-високите до този момент плюс 23. В последния период влязохме с преднина от 69:50.

Нещата не се промениха много и в последната четвърт Полша се събуди малко и стигна до -13, но македонските баскетболисти отново вдигнаха нивото на игра и си върнаха сигурното предимство.

Димитриевич бе лидер на Македония с 32 точки, 8 борби и 8 асистенции, следван от Хап с 19 точки, 7 борби и 5 асистенции. Гюрошки вкара 17 точки, Михалак с 20 точки и 9 борби бе в най-добро настроение за Полша.