БИБЛИЯ: Израелката Галил Елион победи за Naviko Academy FMP

FMP Academy претърпя първото си поражение в Балканската баскетболна надпревара / Снимка: balkanleague.net

Македонският баскетболен клуб Навико Академия ФМП записа първото си поражение в Балканската баскетболна надпревара от Галил Елион с 82:102.

Нашият представител беше равностоен съперник в първите 10 минути на мача. През първата четвърт баскетболистите на домакините имаха минимално предимство от 20:19.

През вторите 10 минути израелците започнаха да демонстрират качеството си. Фаворизираният съперник игра много по-добре, особено във фазата на атака, като отбеляза цели 34 точки, за двуцифрена преднина на почивката от 42:53.

Играчите на гостите продължиха с още по-силно темпо, като в третия период си осигуриха разликата, достатъчна за мирен финал. Те стигнаха до още по-голямото 54:79, така че останалата част от мача беше рутинна работа на паркета. В края на отсечката отборът от Кисела вода беше по-добър (28:23), колкото да смекчи поражението.

Били Айви с 19 точки беше първият реализатор в победените редици, Крстаич хвърли 16, а Оливър Двояковски (13) и Лука Стояновски (12) също имаха двуцифрен брой кошове. Москович доминира за израелците със 17 точки.

В момента в група "А" води Апоел Галил Елион с четири точки, ФМП Академия три, по една в Куманово и Балкана, а без точки Лукойл Левски и Макаби Хайфа. Следващият съперник на Navico Academy FMP ще играе отново с израелския отбор, на 30 ноември ще гостува на Макаби в Хайфа.