Барти отново показа защо е фаворит за титлата на Australian Open

Ашли Барти е основният фаворит за титлата на Australian Open / снимка: EPA-EFE / DEAN LEWINS

Първата тенисистка в класацията Ашли Барти се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като победи Аманда Анисимова с 6:4,6, 3:XNUMX.

Американската тенисистка, която бе в серия от осем поредни победи, а в предишния кръг нокаутира все още актуалната шампионка Наоми Осака, не можа да направи нищо срещу Барти.

В първия сет Барти направи пробив в седмия гейм и с надежден сервис поведе с 1-0 в сетовете.
Беше вълнуващо в началото на втория сет, тъй като Анисимова веднага направи пробив и прекъсна серията от 63 гейма на Барти, която спечели на собствен сервис. Австралийският тенисист веднага се реваншира и изравни на 1:1, а след това с два пробива потвърди победата и класирането на четвъртфиналите.

На четвъртфиналите Барти ще играе с Джесика Пегула, която беше по-добра от петата поставена Мария Сакари със 7:6,6, 3:XNUMX.

Чешката тенисистка Барбора Крейчикова победи Виктория Азаренка в два сета с 6:2,6:2 и насрочи четвъртфинален мач с Медис Кийс, която отново победи Паула Бадоса с 6:3,6:1.