Андоновски за първия триумф на Тинекс Пролет в плейофите на хандбалната Суперлига

снимка: rkprolet.mk

Пружина Tinex стигнаха до първа победа в плейофите, след като ликуваха в петия кръг след страхотна борба Охрид с резултат 27:26.

Охридчани успяха да натрупат позитив от "плюс четири" (10:6), а след това Тинеш Пролет отговори със серия от 8:3, за да отиде на почивката с минимално предимство от 14:13.

Избраниците на Лембанов откриха много добре втората част и след четири минути стигнаха до най-високото "плюс три" (17:14). Охрид гони пасива и изравни при 21:21.

В последните 10 минути на срещата се стигна до ново равенство (23:23). И двата отбора отбелязаха по три попадения, което означаваше, че резултатът в последните 60 секунди бе 26:26, а гостите имаха атака за победа. Охридчани сбъркаха, след което останаха 20 секунди за последната атака на домакините.

Последната атака бе дело на капитана на Тинекс Пролет Лашко Андоновски, който донесе страхотна победа за Пролет (27:26).

Александър Василевски с девет попадения бе категорично най-добрият индивид в лагера на Тинекс Пролет, а в Охрид Гал Чицар отбеляза седем попадения.