Американските жени продължават да доминират: Победа срещу Китай за четвърта поредна световна титла

Женският баскетболен отбор на САЩ след четвъртото падане на световния шампион/1 октомври/Снимка: EPA-EFE/ДЖЕЙМС ГЪРЛИ

Женският баскетболен отбор на Съединените щати победи Китай във финалите на Световното първенство за жени за своята 11-а титла в историята, четвърта поред.

Китай се държеше добре през първите десет минути. Трябва да се отбележи, че Китай игра мача без най-добрия си баскетболист Ли Менг, който не можа да се представи заради висока температура.

Китай на паркета парира добре през първото полувреме, американките не успяха да преодолеят съпротивата през втората четвърт. Веднага в началото на втората част те започнаха да доминират, с което проправиха пътя към победата.

Скоро през второто полувреме те стигнаха до преднина от +21 и тук победителят вече бе решен. Китай се опита, но не успя да се върне в играта. Американките диктуваха темпото и ликуваха с 83:61.

С 19 точки за САЩ най-добър бе Уилсън с 19 точки, докато Лий вкара същия брой точки на противоположната страна. Бронзовият медал от първенството отиде при Австралия, която празнува срещу Канада с 95:65.