Алкарас и десети мач в поредица от победи без загубен сет, за финала в Маями ще играе срещу Синер

Снимка: EPA-EFE / CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Турнирът в Маями бавно навлиза в самия край и при мъжете, и при жените, като засега най-много се открояват звездите от Индиън Уелс. Карлос Алкарас и Елена Рибакина.

Испанският тенисист победи убедително местния тенисист, деветия поставен Тейлър Фриц за час и 17 минути играе с 6:4 и 6:2. За Алкарас това бе десета поредна победа, включително тези от Индиън Уелс, като във всичките десет той не загуби нито един сет. На полуфиналите той ще играе срещу Яникс Синър, докато втората полуфинална двойка е Медведев - Хачанов.

Подобна е ситуацията и при жените, където Елена Рибакина играе в отлична форма, въпреки че е седма в списъка на WTA. Победата срещу Джесика Пегула от САЩ 7:6(3), 6:4 за нея, това беше 11-то поред и й осигури финал.

На финала Рибакина ще играе срещу по-добрия отбор от мача между Петър Квитов от Чехия и Сорана Кирстеа от Румъния.