Алкалоид продаде скъпо кожата, Вардар стигна до победата на финала

Снимка: RK Alkaloid

Настоящият шампион Вардар победи Алкалоид с 4:28 в дербито на 25-ия кръг на хандбалната Суперлига, който, въпреки че е новак в най-силното македонско първенство, с Кирил Лазаров на пейката за пореден път показа, че ще бъде твърд орех за големите фаворити.

Вардар, който изигра мач с много колебания в играта, стигна до победата благодарение на серия от 5:0 в последните седем минути на мача.

Шампионът откри по-добре срещата и поведоха с 3:1, но младите хандбалистки на Алкалоид успяха да хванат тапа и изравниха при 7:7.

"Червено-черните" отново взеха нещата в свои ръце и поведоха с 12:9, но финалът на първата част беше на Алкалойуд, който със серия от 0:4 на почивка си тръгна с минимално предимство.

Обратите на двата отбора белязаха и втората част, като първи поредица направи Вардар, чиито хандбалисти се възползваха максимално от защитите на Мартин Томовски и поведоха с 21:17. Това накара Лазаров да поиска таймаут и нещата на корта се обърнаха в полза на Алкалоид.

Младият отбор на новата суперлига направи серия от 0:5 и след гол на Стойкович поведе с 21:22. Осем минути преди края Алкалоид отново след гол на Стойкович поведе за първи път с две попадения (22:24), а в следващата минута отбеляза за 23:25. Алкалоид обаче плати цената на неопитността, докато Вардар даде най-доброто от себе си, когато беше най-нужно и в последните седем минути с 5:0 обърна резултата и осигури победата с 28:25.

Томовски записа 12 спасявания за Вардар, а в атаката се отличиха Деян Манасков с осем попадения и Филип Талески с шест. В редиците на Алкалоид Стойкович вкара шест попадения, а Трайковски има 13 спасени удара. След четири кръга Вардар има четири победи и е лидер в група А с 12 точки, а Алкалоид остана на 9 точки, колкото има и Бутел, който бе по-добър от Вардар Неготино с 27:20. Охрид нямаше проблеми при гостуването си в Куманово и ликуваше с 22:31, а Струга и Прилеп играха 25:25.

В група B вторият отбор на Еврофарм Пелистер се наложи като гост на Голдън Арт с 28:20, а Тиквеш победи Скопие 29 с 20:2020