Безвременскиот стил на Одри Хепберн: Модната икона на златната доба во Холивуд! (ФОТО)

Иако најчесто ги гледаме нејзините фотографии од филмовите, посебно од „Појадокот кај Тифани“, оние кои настанале во приватниот живот на Одри Хепберн се еднакво моќни и впечатливи.

Профимедиа

Блузите кои денес се винтиџ и мамат погледи во светот, пруги, етно мотиви, женски актовки – сето тоа било дел од секојдневниот стил на Одри Хепберн, а токму тоа денес го гледаме на улиците во светските метрополи.

Профимедиа

Една од најдобро облечените жени во светот не изгледала спектакуларно само благодарение на врвните модни стручњаци во нејзиното време и соработниците на снимањата. Дури и во оние моменти кога не била холивудска дива, стилот на Одри зрачел со оригиналност, а скоро секоја модна комбинација на славната актерка и денес би била високо оценета.

Прочитајте и...  СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)
Профимедиа

Погледнете некои ретки фотографии ос Одри Хепберн, кои настанале далеку од филмските сетови, а кои кажуваат многу за нејзиниот личен стил.

Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа

Прочитај повеќе

Па, не ти требаат хеланки, гледаме се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НБА ѕвездата слуша српска музика: Погледнете за која песна станува збор! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

СВЕТ БЕЗ ЛУЃЕ: Што ќе се случува на Земјата кога човештвото ќе исчезне? (ВИДЕО)

Слободен печат.

Нема сепаре и скапо шампанско: Анастасија Ражнатовиќ го прослави роденденот скромно во домашна атмосфера! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Георгина на Кристијано влезе во базен и заборави да го облече долниот дел од бикинито? (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата малку претера: За вакви бикини треба храброст и некако не е за помлади од 18 години! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Детето кое најмногу ве лути, личи на вас! Изненадени?

Васко Спасоски

Зошто треба да каснете овошје пред да одите во супермаркет?

Слободен печат

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Слободен печат

Им светат очите од љубов: Игор Џамбазов и Илина повеќе не се кријат! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пијан печен компир (РЕЦЕПТ)

Слободен печат