Бездомник вчера бил пронајден починат на улица „Македонија“

Македонска полиција/ Фото: Миа

Б.К., кој повремено го посетувал пунктот за бездомници на Црвениот крст во Скопје, вчера бил пронајден починат на улица „Македонија”.

Случајот во СВР Скопје го пријавила Итната медицинска помош во 10:15 часот.

МВР соопшти дека по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Видео на денот