Бездомник починал во скопската автобуска станица (ФОТО) - Слободен печат

Бездомник починал во скопската автобуска станица (ФОТО)

На 04.04.2019 во 20:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во чекалната од Меѓуградската автобуска станица имало починато машко лице.

Станува збор за бездомник со неутврден идентитет.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било пренесено во капела Бутел.

Прочитајте и...  Пред Влада денеска пак се протестира

Прочитај повеќе

Нема нерегуларности: Гани е победник на изборите одржавни пред пет месеци во Авганистан

МИА Агенција

Поголемиот дел од граѓаните на Северна Ирска сакаат земјата да остане во Обединетото Кралство

МИА Агенција

Силите на генералот Хафтар бомбардирале турски брод во пристаништето Триполи

МИА Агенција

Во воздушните напади за викендот во Јемен загинаа 35 лица

МИА Агенција

Швајцарија е најскапа за живеење, Македонија на 113 место

Слободен печат

Зоран Заев: Живеам како студент во Скопје, се хранам со виршли и салама

Слободен печат

Остави Коментар

четири + 6 =

Прочитај повеќе

Вархељ: Ако Македонија и Албанија ги испорачаат реформите, бидете уверени дека ќе има отворање на преговори

МИА Агенција

Ердоган отвора грандиозна библиотека во Претседателската палата: Ќе работи 24/7, а полиците се долги 200 километри

Слободен печат

Еврозоната поранлива отколку што се мислеше: Еврото значително ослабна во однос на доларот

Слободен печат

Ципрас: Каде се борците за Македонија сега кога Мицотакис го почитува Договорот од Преспа

МИА Агенција

Се проширува „црната листа“ на даночни раеви

Слободен печат

ДИК објави јавен повик за пријава и увид во Избирачкиот список за дијаспората

Слободен печат