Без значителни промени на курсната листа

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото денеска има вредност од 61.4958 денари.

Британската фунта денес чини 71.7906 денари, швајцарскиот франк е 56.2942 денари, а американскиот долар 55.7330 денари.

Прочитајте и...  Калифорнија ќе ослободи 3.500 затвореници поради опасност од ширење Ковид - 19

Прочитај повеќе

Андоновиќ: Во сенка на пандемијата на коронавирусот, се крои нова геостратегија

Слободен печат

Д-р Митов: Инхалирањето нема научна основа дека може да помогне, потребна е социјална дистанца (ВИДЕО)

Бојана Нојиќ

Најмладиот пациент на Саемот во Белград има 10 години: Детето не сакало да се одвои од мајката

Слободен печат

Гаговски: Глупости и небулози без никаква научна потврда се шпекулациите за опасноста од 5Г мрежа (ВИДЕО)

Слободен печат

Јапонија се наоѓа на прагот од прогласување вонредна состојба

Слободен печат

Делови од Карпош и Центар утре ќе останат без струја

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Песков: Русија ќе испрати авион со медицинска и заштитна опрема во САД

Слободен печат

Костадинов: Адаптираме простор за земање брис за детектирање на Ковид- 19 во Валандово

Слободен печат

Стопанска банка ги одложи отплатите до шест месеци

Слободен печат

Израел ќе собира лични податоци од граѓаните во борбата против коронавирусот

Слободен печат

ОН бараат ослободување на мигрантите и бегалците од затвор

Слободен печат

Амир Ор: Струга е на првата линија на културата во светот, овој град е навистина посебен

Слободен печат