Без значителни промени на курсната листа – Слободен печат
ВестиЕкономија

Без значителни промени на курсната листа

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото денеска има вредност од 61.4958 денари.

Британската фунта денес чини 71.7906 денари, швајцарскиот франк е 56.2942 денари, а американскиот долар 55.7330 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close