Без вода утре корисници на ул. „Московска“ бб

Без вода / Фото: Архива на „Слободен печат“

Прекин во водоснабдување утре од 8.30 часот ќе имаат корисниците на ул. „Московска“.

Причина за прекинот е промена на два шибера од ф. 150мм и ф. 300мм на ул. Московска бб, кај студентски дом „Гоце Делчев“, го пренесува Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, известувањето од ЈП Водовод и канализација.

Видео на денот