Без вода утре кампот за бегалци и неколку фирми во Визбегово – Слободен печат
ВестиСкопје

Без вода утре кампот за бегалци и неколку фирми во Визбегово

ЈП Водовод и канализација соопшти дека заради дефект на водоводна цевка со пречник 150 мм на ул. 2 во Визбегово, без водоснабдување утре ќе останат корисниците од Кампот за бегалци и неколку фирми во истата населба.

Прекинот на водоснабдувањето ќе трае од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close