9 C
Скопје

Без вода утре дел од корисниците од улица „Киро Гавриловски”

Прекин на водоснабдувањето утре во 9 часот ќе имаат дел корисниците од улицата „Киро Гавриловски”, во населбата Водно.

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради приклучок на ф-150мм на улица „Киро Гавриловски” бр.3. 

Прочитајте и...  Инвеститорот на висококатниците вели: Не градиме бетонски чудовишта, туку еколошки и енергетско ефикасен проект

Поврзани вести

Поранешна полицајка од Минесота обвинета за ненамерно убиство за време на рутинско запирање на возило

Слободен печат

Турски суд нареди ослободување на новинарот Ахмет Алтан

Слободен печат

Ново истражување носи лоши вести: Бразилскиот вид се менува за да ја намали ефективноста на вакцините

Слободен печат

Вучиќ ја назначи Невена Јовановиќ за нов амбасадор на Србија во Северна Македонија

Слободен печат

Бектеши: Законот за финансиска поддршка за исплата на плати ќе биде изгласан утре

Слободен печат

Нов опасен предизвик на ТикТок го одзема животот на дванаесетгодишно момче од САД

Слободен печат

Остави Коментар