13 C
Скопје

Без вода улица Џон Кенеди и дел од Топанско Поле

Прекин на водоснабдувањето денеска ќе имаат корисниците од улица Џон Кенеди и дел од Топанско Поле.

ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека прекин на водоснабдувањето ќе има поради дефект на огрлица од ф-250 на улица Џон Кенеди број 22.

Корисниците ќе бидат без вода од 9.50 часот сѐ до завршување на активностите.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Јовановиќ: Целта на нон-пејперот е да се блокира проширување на ЕУ, идејата е излезена од кујната на десничарската „булумента“

Поврзани вести

I Повторно пукање во Америка: Тројца ранети во супермаркет, напаѓачот избегал со автобус

Илинка Иљоска

Ивановска: Уставните судии се должни да ги почитуваат членовите од законот кои се однесуваат на судирот на интереси

Слободен печат

Навални е многу слаб, адвокатите бараат тој да биде пренесен во цивилна болница

Слободен печат

Богоевски: Прашањето со легализација на марихуаната се сведува на политичка борба помеѓу премиерот Заев и ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Фрчат кривични пријави за дело со кое се овозможи плата за илјадници граѓани

Возраста поважна од здравствената состојба – Хронично болните и лицата со ретки болести на опашката од редот за вакцинација

Слободен печат

Остави Коментар