-5 C
Скопје

Без вода корисниците од Топанско Поле, Чаир и дел од Железара

Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300мм на ул.Џон Кенеди б.б (во близина на Веро), денеска ќе биде во прекин водоснабдување за корисниците од населбите Топанско Поле и Чаир во општина Чаир.

Како што информира РЦУК – Скопје по известување од ЈП Водовод и Канализација, водоснабдувањето ќе биде во прекин од 9:30 часот до завршување со активностите.

Со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат и корисниците на ул. Коце Металец бб, вклучително амбулантата Железара и Ремедика, поради изведување водоводен приклучок ф-100мм на наведената улица. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9:00 часот до завршување со активностите. 

Прочитајте и...  Лашет вети борба против непријателите на демократијата

Поврзани вести

Симовски: Статистиката ја регистрира реалноста

МИА Агенција

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

СП.

Општина Центар собира предлози за име на новиот Младински центар

МИА Агенција

Во Вашингтон уапсено лице со оружје и лажна пропусница за инаугурацијата на Бајден

МИА Агенција

За 71 отсто намален бројот на патници од аеродромите во Скопје и Охрид

МИА Агенција

Петти ден по ред во Бразил над 1.000 умрени дневно од ковид-19

МИА Агенција

Остави Коментар