19 C
Скопје

Без вода корисниците од село Матка

Поради дефект на водоводна цевка Ф 2, денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од село Матка.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8.50 часот до завршување на дефектот.

Прочитајте и...  Маж починал по пад од карпа кај село Кошани

Поврзани вести

Маричиќ: Евростат потврди дека пописот ќе биде по меѓународни стандарди

Слободен печат

Полска воведува нови ковид правила: Го укина карантинот за вакцинираните од коронавирус

Слободен печат

ССМ: При крај сме со договорот за недела како неработен ден

Слободен печат

СВР Охрид: Жена со две малолетни внучиња биле нападнати од кучиња скитници во Кичево

Слободен печат

Национален натпревар за Европскиот квиз на парите: Пријавени 174 одделенија од 72 основни и средни училишта

Слободен печат

ДЗС: Повеќе од пола од потрошената струја во декември е од домашно производство

Слободен печат

Остави Коментар