Без вода корисниците кај Качанички пат и Визбегово

Profimedia
Вода. / Фото: Профимедиа

Поради уличен дефект на водоводната цевка со пробил Ф 150 мм. на улицата Качанички пат 3 кај Овалекс со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат дел од корисниците на улицата Качанички Пат, ул.1. ул.2 и ул.3 во Визбегово.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 15.30 часот до завршување на дефектот.

Видео на денот